Veľké porovnanie aróma difuzérov: Ktorý je ideálny práve pre vás?

15. November 2018 v kategórii Zdravý vzduch    Autor: Martin
  

 

Každý z nás si predstavuje, že bude doma dýchať príjemný a voňavý vzduch. Či už sa naplno venujete aromaterapii, alebo si len občas chcete rozvoňať domácnosť, zíde sa vám spoľahlivý a praktický aróma difuzér.

Ak sa na trhu s difuzérmi neorientujete, tento článok sme napísali práve pre vás. Predstavujeme všetky difuzéry z našej ponuky. Porovnali sme 6 značiek a 14 modelov. Ku každému si môžete prečítať základné informácie a výhody, ktoré prináša.

Stačí si vybrať a celá domácnosť sa ponorí do vašej obľúbenej vône.

Beurer

Aromatický difuzér Beurer BEU-LA20 využíva ultrazvukovú technológiu zvlhčovania vzduchu. Uvoľňovaním studenej pary s LED svetielkami navodí upokojujúcu atmosféru. Zároveň dokáže rozvoňať domácnosť a prekryť pachy domácich miláčikov.

Výhodou zariadenia je tichá prevádzka. Preto ho môžete umiestniť do spálne, kde funguje aj ako nočné osvetlenie. Difuzér nabijete cez USB kábel.

Tento model sa hodí do miestnosti s rozlohou do 10 m2. Nádobka na vodu, do ktorej môžete kvapnúť esenciálny olej, má objem 80 ml.

Beurer BEU-LA20

Beurer BEU-LA30 sa okrem dizajnu líši hlavne technickými parametrami. Jeho výkon je silnejší o takmer 60 %. Vynikne v izbe s rozlohou do 15 m2 a do nádobky sa vojde až 100 ml vody.

Aj vďaka tomuto difuzéru zavládne vo vašej domácnosti uvoľnená nálada, ktorú zvýrazní vaša obľúbená vôňa. Prístroj prirodzene čistí a zvlhčuje vzduch. Po odparení vody sa sám vypne.

Beurer BEU-LA30

Lanaform

Lanaform Bali vytvorí relaxačnú atmosféru pomocou jemných svetelných odtieňov. Studená para s vašou obľúbenou arómou nádherne rozvonia celý byt.

Svetelný systém sa zapne automaticky, keď naplníte nádobku na vodu a pridáte pár kvapiek esenciálneho oleja. Prístroj pracuje úplne potichu a pri zaslúženom odpočinku vás nebude rušiť.

Lanaform Bali

Lanaform Aroma Decor je difuzér esenciálnych olejov, ktorý sa postará o ideálnu relaxačnú atmosféru vďaka farebným svetlám s príjemnými tónmi. Voňavá hmlistá para a čarovná hra svetiel sa stanú vítanými pomocníkmi pri vašom domácom oddychu.

Lanaform Aroma Decor

Jemnú hmlu s obľúbenou vôňou vám do domácnosti prinesie aj Lanaform Aroma Globe. Navyše, toto tiché zariadenie prirodzene čistí vzduch. Keď sa voda z nádobky vyparí, automaticky sa vypne.

Lanaform Aroma Globe

Lanaform Noumea produkuje jemnú aromatickú paru a pridá k tomu farebné svetelné efekty, ktoré vám dokonale pomôžu uvoľniť sa. Už zopár kvapiek éterického oleja spôsobí, že kúzelná vôňa sa rozptýli do celého interiéru.

Na úplné vyparenie vody vás upozorní červená kontrolka. Keď sa rozsvieti, aróma difuzér okamžite prestane pracovať. Môžete si vybrať z troch farebných prevedení.

Lanaform Noumea

Lanaform Samoa má ako jediný aromatický difuzér dve samostatné nádobky na vodu. Vďaka tejto funkcii môžete ľubovoľne prepínať medzi dvomi obľúbenými vôňami. Do nádobiek nakvapkáte dve rôzne vône a vyberiete si tú, ktorú si práve želáte.

Chcete zmeniť arómu? Nemusíte vymieňať vodu či umývať nádobku. Jedným tlačidlom si do vzduchu pustíte vôňu, ktorá odráža vašu aktuálnu náladu. Diskrétny dizajn prístroja Samoa bez problémov zapadne do vášho interiéru.

Lanaform Samoa

Stadler Form

Stadler Form Jasmine je malý a praktický osviežovač vzduchu, ktorý umiestnite kdekoľvek v miestnosti. Prispôsobivé rozmery, tvar a elegantný vzhľad z neho robia šikovného pomocníka v domácnosti.

Zariadenie sa hodí do izby s rozlohou do 50 m2. Vyberiete si zo štyroch farebných prevedení. Všetky majú pogumovaný povrch, ktorý je príjemný na dotyk.

Jasmine vyniká funkciou intervalového režimu. Po jeho zapnutí rozptyľuje vôňu 10 minút a 20 minút nepracuje. Takto dokáže rozvoniavať váš interiér až neuveriteľných 21 hodín vkuse. Na jedno naplnenie vody.

Stadler Form Jasmine

Stadler Form Mia je najmenší osviežovač vzduchu od tejto švajčiarskej značky. Funguje na ultrazvukovom princípe, ktorý je najúčinnejším spôsobom, ako distribuovať vôňu do priestoru. Hodí sa do miestnosti s rozlohou do 30 m2. Na jedno naplnenie vydrží 10 hodín.

Samozrejmosťou je tichá prevádzka tohto aróma difuzéra. Produkuje hlučnosť, ktorá je nižšia ako úroveň ľudského šepotu.

Keď sa voda odparí, vďaka bezpečnostnej poistke sa prístroj sám vypne. Spoznáte to podľa LED diódy: ak svieti, vôňa sa rozptyľuje. Výhodou zariadenia je aj minimalistický dizajn v piatich farebných verziách.

Stadler Form Mia

Bodi-tek

Ultrasonický aróma difuzér Bodi-Tek BT-DHNL2 vás očarí postupným striedaním siedmich farebných odtieňov, ktoré sa postarajú o váš relax. V spálni ho využijete aj ako nočné osvetlenie. Zariadenie sa hodí do miestnosti s rozlohou do 15 m2. Objem nádobky na vodu je 170 ml, čo znamená 7 hodín neustáleho odparovania.

Bodi-Tek BT-DHNL2

Bodi-Tek BT-ASTOBLUE je jedinečný difuzér esenciálnych olejov v tvare kameňa. Jeho používaním vyvoláte terapeutické účinky. Podľa éterického oleja vytvoríte buď uvoľňujúcu, alebo stimulujúcu atmosféru.

V čom spočíva výnimočnosť tohto zariadenia? Funguje aj bez vody. Olej zahrieva a odparuje bezpečnejším spôsobom: bez otvoreného plameňa. Výhodou je aj veľmi jednoduchá údržba pomocou navlhčenej handričky.

Kameň umožňuje použiť olej aj v zmesi. Nielen samostatne. Vďaka materiálu z glazovaného porcelánu zaisťuje samoreguláciu teploty. Najvyššia teplota je v strede kameňa, najnižšia na okraji. Rovnomerné odparovanie zmesi zaručíte tým, že ťažšie oleje kvapnete doprostred a ľahšie blízko okraja.

Bodi-Tek BT-ASTOBLUE

Aróma odparovač Bodi-Tek BT-ARSMB zabezpečí spoľahlivý a účinný spôsob rozvoňania celého bytu bez vody, tepla a otvoreného plameňa. Prúd vzduchu odparuje esenciálny olej do interiéru, pričom nemení jeho vlastnosti a vôňu.

Éterické oleje môžete použiť aj v zmesi, čím znásobíte terapeutické účinky vône. Prístroj sa vyznačuje tichou dvojstupňovou prevádzkou a je ideálnym pomocníkom na vytvorenie relaxačnej atmosféry v spálni.

Bodi-Tek BT-ARSMB

Stylies

Stylies Elara je dizajnový aróma difuzér, ktorý využíva inovatívnu technológiu suchého odparovania. Na jednu náplň dokáže vydržať až 30 dní. Rozvonia miestnosť s rozlohou do 25 m2. Vďaka dvojstupňovej prevádzke si vyberiete, akú intenzitu odparovania si práve želáte.

Môžete využiť aj intervalové uvoľňovanie vône. Zabezpečí, že zariadenie 10 minút pracuje a ďalších 20 minút oddychuje. Funkcia časovač vypne prístroj po dvoch hodinách.

Do difuzéra Elara nemusíte pridať len esenciálny olej, ale aj originálnu gélovú náplň s prírodnými ingredienciami.

Stylies Elara

Airbi

Osviežovač vzduchu Airbi Magic vám pomôže navodiť relaxačnú atmosféru. Zároveň zvlhčuje vzduch a maskuje nepríjemné pachy, ktoré môžu pochádzať z cigaretového dymu alebo domácich miláčikov.

Ultrazvuková technológia a tichá prevádzka robia z tohto zariadenia skvelého pomocníka do detskej izby. Vďaka svetelným efektom, ktoré produkuje LED osvetlenie zo siedmich farieb, podporuje detskú predstavivosť. Nahradí aj nočné svetlo a pomôže deťom, aby sa nebáli zaspať.

Aróma difuzér sa sám vypne po odparení vody. Na jedno naplnenie ho môžete používať 10 až 12 hodín.

Airbi Magic

Hanscraft

Všetky aróma difuzéry značky Hanscraft využívajú ultrasonickú technológiu, vďaka ktorej si udržujú vysoký výkon bez zbytočného míňania elektriny. Esenciálny olej rozptyľujú pomocou hi-tech doštičky na svojom dne. Doštička rozbíja molekuly vody na studenú paru, pričom vodu nepotrebuje ani zohrievať. Nehrozí vám tak žiadne obarenie.

 

Dizajn difuzéra Hanscraft Palladium pripomína rozkvitajúci puk. Výrobca sa ním snaží navodiť sviežu atmosféru, ktorá je typická hlavne na jar. Pulzujúce LED svetlá pozitívne stimulujú zmysly a nervovú sústavu. Prístroj funguje nepretržite 8 hodín.

Hanscraft Palladinum

Veľká časť zariadenia Hanscraft Bamboo je z bambusu, čím spĺňa dekoratívnu funkciu a šetrí životné prostredie. Vyžaruje biele osvetlenie, ktoré si môžete regulovať. Odparuje viac ako 4 hodiny bez prestávky.

Hanscraft Bamboo

Zaujímavý tvar difuzéra Hanscraft Stoneone predurčuje tento prístroj na bytovú dekoráciu. Stredový pás zariadenia, ktoré pripomína kameň, mení počas odparovania farbu. Po odparení vody sa sám vypne.

Hanscraft Stoneone

Sumár

Najväčšia nádobka na vodu: Lanaform Aroma Globe (1,68 l)

Dve nádobky na vodu: Lanaform Samoa

Vydrží najdlhšie: Stylies Elara (30 dní)

Do veľkej miestnosti: Stadler Form Jasmine (do 50 m2)

Najnižšia hlučnosť: Stadler Form Jasmine, Stadler Form Mia (do 26 dB)

Inovatívna technológia: Stylies Elara, Bodi-tek BT-ARSMB, Bodi-tek BT-ASTOBLUE (suché odparovanie)

Svetelné efekty: Beurer BEU-LA20, Beurer BEU-LA30, Lanaform Bali, Lanaform Aroma Decor, Lanaform Aroma Globe, Lanaform Noumea, Bodi-Tek BT-DHNL2, Airbi Magic, Hanscraft Amphora, Hanscraft Bamboo, Hanscraft Stoneone, Hanscraft Palladinum

Ktorý aróma difuzér vás zaujal najviac? Napíšte nám do komentárov pod článkom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *