Chcete dýchať lepší vzduch? Pomôžu vám distribučné elementy

12. January 2017 v kategórii Zdravý vzduch    Autor: Martin
  

 

Viete, koľko vzduchu prejde vašimi pľúcami každý deň? Denne vdychujeme asi 15 000 litrov vzduchu. A drvivú väčšinu tvorí vzduch v interiéroch.

Samozrejme, závisí to aj od typu práce. Pracujete v kancelárii a potom trávite čas prevažne doma? Alebo máte školopovinné deti a chcete im zabezpečiť kvalitné prostredie pri učení sa?

Dbajte na kvalitu vzduchu aspoň tam, kde ju viete ovplyvniť. Vnútorné ovzdušie musí byť zdravé a príjemné. Nikto nechce dýchať znečistený vzduch.

O dostatočný prívod a odvod vzduchu v interiéri sa postarajú distribučné elementy. Dnes sú významnou súčasťou stavebných a rekonštrukčných projektov.
Prívodná mriežka

Skvelý pomocník aj dizajnový doplnok

Výber správneho distribučného elementu je dôležitý. A to v každej miestnosti. Čistý a bezpečný vzduch podporuje kvalitu bývania, pracovný výkon aj pohodlné trávenie voľného času.

Distribučné prvky slúžia na prívod a odvod vzduchu v interiéri. Podľa umiestnenia ich delíme na nástenné a stropné. V rámci stropu sú špeciálne vhodné do kazetových podhľadov.

Čo je ich výhodou? Majú dlhú životnosť. Nepotrpia si na prehnanú údržbu. Spoľahlivo fungujú ako vetrací systém. A výrobcovia ich navrhujú tak, aby boli čo najužitočnejšie pre používateľov. Od inštalácie cez prevádzku po údržbu.

Distribučné elementy vyhovujú používateľom nielen po technickej stránke. Ľahko ich prispôsobíte aj dizajnu vášho interiéru. Je dôležité, aby v miestnosti nepôsobili rušivo. Vyberte si také, ktoré najlepšie doplnia váš interiér doma či v kancelárii.

Kvalitné distribučné elementy pre vzduchotechniku vyrába firma Climecon. Táto fínska značka investuje veľa prostriedkov do výskumu a vývoja svojich produktov. Neustále testuje správanie vzduchu v miestnosti a prináša inovatívne produkty.

Stropný difúzor

Mriežky zabezpečia precízny prívod a odvod vzduchu

Mriežky a výustky sa spravidla montujú do steny. Podľa smeru prúdenia vzduchu ich delíme na prívodné a odvodné. Poznáme tiež štrbinové mriežky a výustky do kruhového alebo štvorhranného potrubia.

Mriežky patria k najlepším prívodným elementom. A to vďaka funkčným vlastnostiam a dizajnovému prevedeniu. Môžete ich regulovať magnetickými páskami na prietok vzduchu. Tieto pásky sa hodia hlavne tým, ktorí sú citliví na prievan alebo hluk ventilačného systému.

Mriežku na prívod vzduchu namontujete na omietku alebo pod omietku. Využijete ju doma, v hoteloch, kanceláriách, nemocniciach či školách.

Prietok vzduchu môžete regulovať magnetickými páskami aj pri jeho odvode. Oceľová konštrukcia mriežok sa ľahko inštaluje a čistí. Je nehorľavá, preto nespôsobí ďalšie škody v prípade požiaru.

Odvodná mriežka

Difúzory majú výnimočné vzduchové vlastnosti

Difúzory na prívod a odvod vzduchu sa montujú na strop alebo do kazetových stropných systémov. Majú špeciálne vzduchové vlastnosti a vytvárajú vírivé prúdenie vzduchu. Môžu ich tvoriť aj nastaviteľné trysky. Difúzory pomáhajú rovnomerne rozptýliť vzduch do miestnosti.

Aké difúzory poznáme?

 • kruhové stropné
 • kazetové stropné
 • vírivé
 • tryskové

Stropné difúzory majú jedinečný dizajn, vďaka ktorému dokonale splynú s interiérom. Ich prednosťou sú kvalitné vzduchové a zvukové vlastnosti. Sú tiché, čisté a nevytvárajú prievan.

Difúzory zabezpečujú prívod aj odvod vzduchu. Vďaka funkčnej konštrukcii sa v nich nehromadia nečistoty. Prietok vzduchu v difúzoroch môžete regulovať magnetickými páskami.

Vírivý difúzor

Zhrnutie: aké sú výhody distribučných elementov?

 • Starajú sa o prívod a odvod vzduchu v miestnosti.
 • Zabezpečujú čistý a bezpečný vzduch.
 • Majú dlhú životnosť.
 • Nie sú hlučné.
 • Hravo zvládnete ich nenáročnú údržbu.
 • Dizajnovo zapadnú do vášho interiéru.
 • Prívod a odvod vzduchu môžete regulovať.

Ponuka distribučných elementov 

Používate distribučné elementy na zlepšenie vzduchu v miestnosti? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *