R32: chladivo do klimatizácií, ktoré šetrí životné prostredie

14. May 2017 v kategórii Klimatizácie    Autor: Martin
  

Vedeli ste, že ochrana životného prostredia sa týka aj trhu s klimatizáciami? Európsky parlament nariadil povinnú výmenu skleníkových plynov, ktoré sa používajú ako chladivá do týchto zariadení. V roku 2030 už na európskom trhu nenájdete napríklad žiadne klimatizácie s chladivom R410A.

Aká je alternatíva? Nové, ekologické chladivo R32.

Klimatizácia s chladivom R32

R32 šetrí životné prostredie aj energiu

Pre novú generáciu klimatizácií je jednozložkové chladivo R32 vítanou zmenou. Výrobcovia klimatizačných jednotiek si uvedomujú, že emisie oxidu uhličitého treba znižovať. Preto akceptujú nariadenia Európskej únie a rýchlo sa im prispôsobujú.

Na slovenský trh sa modernejšie klimatizácie dostávajú postupne. Aj v našej ponuke nájdete zariadenia s chladivom R32.

Klimatizácia s chladivom R32

Chladivo R32 má niekoľko výhod oproti chladivám, ktoré nie sú priateľské k životnému prostrediu. Ktoré výhody pocítite aj vy?

  1. Zlepšuje kvalitu života tým, že je ekologickejšie. Nemá žiadny negatívny vplyv na ozónovú vrstvu. Keď sa klimatizácie s týmto chladivom rozšíria, výrazne to prispeje ku globálnemu zníženiu emisií CO2. GWP (Global Warming Potential) chladiva R32 je nižší až o 67 % oproti starším chladivám. A nižšia je aj doba jeho rozpadu v atmosfére.
  2. Inovatívne chladivo R32 zároveň šetrí energiu. Novšie klimatizácie nespotrebujú toľko chladiva ako staršie zariadenia. Pri rovnakom výkone si vystačíte s nižšou dávkou ekologického chladiva. Až o necelých 30 %.

Chladivo R32 má potenciál priniesť zdravší život na našu planétu. Je ekologicky a energeticky výhodné.

Klimatizácia s chladivom R32

Používate klimatizáciu s ekologickým chladivom R32? Podeľte sa o svoje skúsenosti v diskusii pod článkom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *