Ventilátor: prvá pomoc počas horúceho leta

29. June 2018 v kategórii Zdravý vzduch    Autor: Michaela
  

 

Počas horúcich letných dní sa snažíme schladiť všetkými možnými spôsobmi. Tí šťastnejší z nás používajú klimatizáciu a nemusia si lámať hlavu nad tým, ako zatočiť s teplom. A čo vy, ktorí šťastie nemáte?

Máme riešenie, aj keď nad klímou neuvažujete. Skvelá prvá pomoc proti vysokým teplotám je starý dobrý ventilátor.

Ventilátor síce priamo neochladzuje vzduch, no tým, že ho rozprúdi, a zároveň premieša, vytvorí pocit chladu. Ventilátor teda nechladí miestnosť ako takú, avšak navodzuje v človeku pocit osvieženia.

Ventilátor ma hneď niekoľko výhod

Asi tou najhlavnejšou je cena. Oproti klimatizácii je obstarávacia cena ventilátora skutočne zanedbateľná. Navyše, nemusíte riešiť žiadnu montáž. Iba v prípade, že by ste chceli stropný ventilátor, ktorý vám ušetrí miesto. Ubezpečujeme vás, že sa montáže vôbec nemusíte obávať. Je veľmi jednoduchá.

Ak preferujete prístroj, ktorý môžete premiestniť, ponuka stolných a stojanových ventilátorov je veľká. Ďalšou výhodou je úspora peňazí. Ventilátor nespotrebuje toľko elektriny. Tiež nemusíte investovať do pravidelného servisu. Ventilátor si to skrátka nevyžaduje.

Ako si správne vybrať?

Rozhodli ste sa, že ventilátor je tá správna voľba na toto leto? V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako si správne vybrať.

Základnými kritériami by mali byť výkon, rýchlosť rozprúdenia vzduchu a možnosť výberu oscilácie. Od vašej osobnej preferencie závisia ďalšie kritériá: funkcia časovača, veľkosť vrtule alebo materiál, z ktorého ventilátor vyrobili. Ak sa rozhodnete pre stropný ventilátor, zvážte, či vám vyhovuje, aby aj svietil. Zabijete tým dve muchy jednou ranou. Máte ventilátor aj luster.

Ventilátor vám spríjemní horúce letné dni. Máme pre vás niekoľko vychytávok, vďaka ktorým efekt chladu ešte znásobíte. O tom ale bude náš ďalší blog. Nenechajte si ho ujsť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *