12 dôvodov prečo by ste mali používať klimatizáciu

27. June 2018 v kategórii Klimatizácie    Autor: Michaela
  

 

Opakuje sa u vás každý rok ten istý scenár? Pred letom vám vŕta v hlave chrobák a zvažujete kúpu klimatizácie, ale vždy to z nejakého dôvodu stroskotá. Počas najväčších horúčav nadávate, že ste si ju mali nechať namontovať. Teploty neskôr ustúpia, a tak si poviete, že to necháte až na ďalší rok.

My vám prinášame 12 dôvodov, prečo by ste už nemali váhať.

1. Zlepšuje kvalitu vzduchu

Veľa klimatizácií obsahuje prachový, antibakteriálny filter. Keď zapnete klímu, okrem chladenia sa postará o čistejší a kvalitnejší vzduch vo vašej domácnosti.

2. Zabraňuje množeniu roztočov a plesní

Klimatizácie, ktoré dokážu udržať vlhkosť vzduchu v miestnosti, bránia aj množeniu týchto nepríjemných spolubývajúcich.

3. Výborný pomocník pre astmatikov

Ak klimatizáciu udržiavate a pravidelne čistíte, dokáže výrazne zmierniť zdravotné ťažkosti astmatikov. Vo vzduchu sa nachádzajú prachové častice, baktérie a rôzne alergény, ktoré klimatizácia zachytáva na svoje filtre.

4. Skvelé riešenie do miestností so zlým vetraním

Klimatizácia je ideálnym riešením do miestností a priestorov, ktoré sa buď nedajú vetrať, alebo sa vetrajú ťažko. Vydýchaný a zatuchnutý vzduch pôsobí na ľudský organizmus veľmi negatívne. Klimatizácia vzduch rozprúdi a osvieži ho.

5. Neobmedzuje vás

V dnešnej dobe je tak veľa možností, že ak klímu nemôžete u vás doma priamo montovať, stačí sa poobhliadnuť po jej mobilnej verzii. Na trhu nájdete množstvo značiek, ktoré ponúkajú kvalitné mobilné klimatizácie.

6. V lete chladí, v zime hreje

Klimatizácia nielen chladí, ale aj vyhrieva. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. V lete vám bude príjemne chladno a na jeseň nemusíte čakať, kým začne vykurovacia sezóna.

7. Zamilujú si ju aj domáci miláčikovia

Zvieratá znášajú tropické horúčavy rovnako zle ako ľudia. Váš štvornohý miláčik určite ocení, že nemusí po domácnosti behať s vyplazeným jazykom.

8. Lepšia produktivita práce

Klimatizácia v kancelárskych priestoroch zvyšuje produktivitu práce. Zamestnanci nie sú z vysokej teploty vyčerpaní a nervózni. Viac sa sústredia na svoje pracovné úlohy.

9. Udržuje celý deň stabilnú teplotu

Nie je nič horšie, ako keď teplota v miestnosti celý deň kolíše. Chvíľu je príliš horúco, neskôr naopak zima. Klimatizácia ma tú výhodu, že dokáže celý deň udržať stabilnú teplotu. Zmení sa až vtedy, keď si to tak sami nastavíte.

10. Ovládanie z celého sveta

Predstavte si, že sa vraciate z dovolenky. Na letisku si na diaľku spustíte chladenie a kým pricestujete, čaká vás príjemne vychladená domácnosť. Wifi adaptér je skvelá vecička, vďaka ktorej ovládate svoju klimatizáciu prakticky z celého svete. Stačí vám pripojenie na internet.

11. V noci sa konečne vyspíte

Nech dá ruku hore ten, komu neprekážajú vysoké nočné teploty. Ak sa tak stalo, ste šťastný človek. Koho bezsenné noci pripravujú o rozum, pre toho je klimatizácia vykúpením. Ráno sa zobudíte vyspaný a svieži.

12. Pocit, pocit, pocit a ešte raz skvelý pocit

Jednoducho nie je nad to, prísť po celom dni domov do príjemne chladného bytu.

Objednáte tu

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *